O Lepicolu®

Lepicol je speciální formule obsahující živé probiotické kultury, inulín, trávící enzymy (Lepicol Plus) a jemné psyllium, které napomáhá správnému a snadnému vyprázdňování.

Co je Lepicol?

Lepicol je doplněk stravy obsahující jemné psyllium, které přispívá k udržování normálního pohybu střev, dále pak inulín, tedy prebiotickou vlákninu. Tyto dvě složky vám mohou pomoci zajistit si doporučovanou denní dávku vlákniny. Třetí složkou je 5 kmenů živých kultur, které se přirozeně vyskytují v trávicím ústrojí zdravého člověka.

Lepicol plus+ má pro vás extra benefit, a sice v tom, že obsahuje trávicí enzymy a tři botanické složky, kořen zázvoru, lístky máty peprné a fenyklové semínko.


Více o Lepicolu

Vhodný
i pro těhotné

Deklarované
množství probiotik

V sypké formě
nebo v kapslích

 

Trávicí enzymy
směs rostlinných enzymů

 

Prebiotika
extrakt z kořene čekanky

Probiotika
5 chráněných probiotických kmenů PXN®

 

Vláknina
zdrojem vlákniny je psyllium

 

Složení Lepicolu

Lepicol je přírodní přípravek, bez chemických složek, příchutí, sladidel, bez fytátů a neobsahuje geneticky modifikované suroviny. Mezi jeho základní složky patří:

  • vláknina
  • probiotika
  • prebiotika
  • trávicí enzymy

Přínos vlákniny je dobře znám, odborníci doporučují denně zkonzumovat 25-35g. Lepicol dále obsahuje 5 patentově chráněných probiotických kmenů PXN®, prebiotickou vlákninu - extrakt z kořene čekanky a trávicí enzymy, které omezují výskyt některých nepříjemných stavů po jídle.


Více o složení

Historie

1996

Peter Jackson z Velké Británie začal řešit své dluholeté potíže s vyprazdňováním. S týmem specialistů z Velké Británie a Holandska vyvinul výrobek Lepicol.

2000

Výrobek Lepicol se dostává do České republiky. Účinky Lepicolu si na sobě jako první vyzkoušela manželka pana Černého, majitele společnosti Probiotics Provita s.r.o.

2011

Peter Jackson spojil síly s renomovanou firmou Probiotics International Ltd. Lepicol se poté stává nejprodávanějším z portfolia výrobků firmy Probiotics International Ltd (nyní ADM Protexin Ltd.).

2017

Proběhlo spuštění nových webových stránek Lepicol.eu s možností přímého nákupu. Zákazníci tak nejsou odkázání pouze na lékárny, ale můžou si Lepicol zakoupit přímo u výhradního dovozce pro ČR a SK.

více o historii

Proč Lepicol?

V České republice je Lepicol na trhu více než 20 let a v Evropě více než 22 let. Za tu dobu byl prezentován na stovkách odborných kongresů a seminářů, získal si tisíce a tisíce zákazníků. Mnozí z nich užívají Lepicol dlouhodobě.

Při výrobě je zachována původní receptura, kdy součástí Lepicolu jsou patentově chráněné probiotické kultury. Všechny suroviny, výrobní postupy i hotové výrobky podléhají několikastupňovému systému kontroly kvality.


10 důvodů proč lepicol

Patentově chráněné
probiotické kultury

Originální receptura
původem z Anglie

Náročná forma
kontroly

Množství probiotik

V roce 2017 byly Katedrou mikrobiologie, výživy a dietetiky České zemědělské univerzity v Praze provedeny nové rozbory výrobku Lepicol potvrzující, že výrobek Lepicol obsahuje deklarované množství probiotik.

Deklarované množství probiotických kmenů potvrzuje také Společnost pro probiotika a prebiotika.


Výsledek testování

Doplněk stravy
Lepicol a Lepicol plus+