Co je Lepicol

Lepicol je speciální formule obsahující živé probiotické kultury, inulín, trávící enzymy (Lepicol Plus) a jemné psyllium, které napomáhá správnému a snadnému vyprázdňování.

Lepicol je multi‑vlákninový přípravek obsahující jemné psyllium, které přispívá k udržování normálního pohybu střev, dále pak inulín, tedy prebiotickou vlákninu. Tyto dvě složky vám mohou pomoci zajistit si doporučovanou denní dávku vlákniny.

Třetí klíčovou složkou je 5 kmenů probiotických, patentově chráněných, kultur, které se přirozeně vyskytují v trávicím ústrojí zdravého člověka (Lactobacillus rhamnosus PXN®54™, Bifidobacterium bifidum PXN®23™, Lactobacillus acidophilus PXN®35™, Lactobacillus plantarum PXN®47™, Lactobacillus bulgaricus PXN®39™).

Lepicol plus+ má pro vás extra benefit, a sice v tom, že obsahuje trávicí enzymy a tři botanické složky - kořen zázvoru, lístky máty peprné a fenyklové semínko.

Lepicol je doplněk stravy obsahující probiotické kultury, inulín, trávicí enzymy (pouze výrobek Lepicol plus) a jemné psyllium, které napomáhá správnému a snadnému vyprazdňování. Je nabízen ve formě prášku nebo kapslí.

Složení Lepicolu je potvrzeno rozbory České zemědělské univerzity v Praze a Společností pro probiotika a prebiotika.

Lepicol je ochranná známka firmy ADM Protexin z Velké Británie. Produkt Lepicol je na trhu ČR a SR více než 20 let. Za tuto dobu si získal oblibu mezi tisíci zákazníky i mezi širokou odbornou veřejností, zejména gastroenterology.

Přípravek je vhodný pro dospělé, děti i těhotné ženy. Doporučuje se užívat nejlépe 30 minut před jídlem.

Výrobcem Lepicolu je firma ADM Protexin Ltd. ADM Protexin se zaměřuje na inovativní, vědeckým zkoumáním podpořené produkty té nejvyšší kvality. Více než 25leté zkušenosti této firmy s výrobou probiotických přípravků, dodržování těch nejpřísnějších kvalitativních standardů, řada certifikátů, které firma ADM Protexin drží  jsou bezpochyby velmi důležitými ukazateli při posuzování kvality výrobku Lepicol a při rozhodování zákazníka, jestli si vybrat Lepicol či jiný, konkurenční produkt.

Firma ADM Protexin má vlastní, velmi moderní, laboratoře a vlastní tým mikrobiologů, kromě toho je kvalita surovin i výrobků posuzována nezávislými, akreditovanými laboratořemi. Každá šarže surovin a hotových výrobků je opatřena certifikátem kvality, které jsou na požádání k dispozici.

Výrobní proces se řídí dle tzv. Správné výrobní praxe (SVP), která je akreditována MHRA (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency). Firma ADM Protexin je dále držitelem certifikátů ISO9001:2015, UFAS (Universal Feed Assurance Scheme), FEMAS IS (Feed Materials Assurance Scheme, Intermediate Supplier) a NOPS (Naturally Occurring Prohibited Substances). V neposlední řadě je také držitelem certifikátu HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points).

ADM Protexin má také zaveden program sledovatelnosti všech surovin, všechny šarže surovin a hotových výrobků jsou předmětem kontroly kvality, aby se zajistila nejvyšší možná kvalita jednak v průběhu výroby, ale také po celou expirační dobu všech výrobků.

Probiotické kmeny firmy ADM Protexin jsou fermentovány individuálně dle jednotlivých šarží, celý proces probíhá na těch nejmodernějších přístrojích dle SVP a je řízen vysoce kvalifikovaným personálem. Každý probiotický kmen je ošetřen tzv. kryoprotekcí (směs přírodních sacharidů a proteinů) a lyofilizací (sušení za velmi nízkých teplot). Tyto sofistikované metody zaručí, že probiotické kmeny ADM Protexin přežijí průchod kyselým prostředím žaludku a dostanou se do střev a také bez problémů přežijí skladování při běžných pokojových teplotách po celou dobu expirační lhůty. Kvalita všech výrobků značky Lepicol je garantována i na konci expirace a provádí se testy stability probiotických kmenů při běžných skladovacích teplotách a vlhkosti okolního prostředí.

Všechny probiotické kmeny ADM Protexin jsou bezpečné, originály kmenů jsou uloženy ve sbírce kultur NCIMB (National Collection for Industrial, Marine and Food Bacteria) v Aberdeenu ve Velké Británii a tím je zaručena reprodukovatelnost kmenů bez genetické manipulace. Probiotické kmeny ADM Protexin jsou schváleny Evropskou komisí pro kvalifikovaný předpoklad bezpečnosti (EQPS).

Aby firma ADM Protexin byla i nadále na čelních pozicích ve výzkumu, spolupracuje s řadou výzkumných center a univerzit nejen ve Velké Británii, ale i ve světě.

Doplněk stravy
Lepicol a Lepicol plus+