Složení Lepicolu

Lepicol je přírodní přípravek, bez chemických složek, příchutí, sladidel, bez fytátů a neobsahuje geneticky modifikované suroviny. Mezi jeho základní složky patří:

VlákninaVláknina

Přínos vlákniny je dobře znám a současné doporučení odborníků je denně konzumovat 25-35g vlákniny, což je ovšem pro moderní stravu dost problém. Proto přidání vlákniny do doplňků stravy může přinést řadu výhod.

Hlavním zdrojem vlákniny v Lepicolu je psyllium (plantago ovata forsk). Psyllium je úžasná vláknina, protože je schopna normalizovat objem stolice, dále vytváří jemný gel, který usnadňuje postup stolice trávicím ústrojím. Psyllium, oproti jiným vlákninám, má tu výhodu, že je mnohem jemnější a šetrnější ke střevním stěnám.

Lepicol se vyrábí ve Velké Británii, psyllium použité v Lepicolu prochází několika stupni kontroly (v místě výroby, vstupní kontrola při dodání do Anglie, výrobní kontrola, kontrola hotového výrobku) a je ošetřeno napařováním, čímž se velmi významně omezuje možnost výskytu nežádoucích mikroorganismů a plísní. Výroba Lepicolu probíhá v prostorách a na zařízení, které splňují standardy pro farmaceutické výrobky. Tato skutečnost je velmi důležitá, protože psyllium je náchylné na změny vlhkosti a teplot okolního prostředí. Firma Probiotics International Ltd. garantuje vysokou kvalitu při zpracování psyllia použitého při výrobě Lepicolu (certifikace Správné výrobní praxe - cGMP MHRA, ISO 9001:2008, BETA NOPS).

ProbiotikaProbiotika

Lepicol obsahuje 5 patentově chráněných probiotických kmenů PXN® firmy Probiotics International Ltd. - Protexin z Velké Británie (všechny kmeny Protexin prošly rozsáhlým výzkumem):

 • Lactobacillus rhamnosus PXN® 54™
 • Lactobacillus acidophilus PXN® 35™
 • Lactobacillus bulgaricus PXN® 39™
 • Bifidobacterium bifidum PXN® 23™
 • Lactobacillus plantarum PXN® 47™

Probiotické kmeny Protexin mají originální kmen uložen v přední sbírkové bance kultur (NCIMB - National Collection of Industrial, Food and Marine Bacteria) proto, aby nemohlo docházet ke genetické manipulaci kultur. Kdykoliv lze tedy provést kontrolu z odebraného vzorku výrobku a porovnat ho s originálem.

Výrobní proces probiotik Protexin zahrnuje mimo jiné i třístupňovou fermentaci. Tento proces vyžaduje velmi sofistikované zařízení a vysoce kvalifikovaný personál. Probiotické kmeny Protexin jsou také ochráněny speciální technologií, která zajistí, že přežívají v kyselém prostředí žaludku a jsou stabilní při skladování v běžných pokojových teplotách.

Trávící enzymyTrávící enzymy

Rozkládání potravy v trávicím ústrojí ovlivňuje mnoho faktorů. Doplnění trávicích enzymů do stravy může omezit výskyt některých nepříjemných stavů, které mohou následovat po jídle.

Tento extra benefit trávicích enzymů a extraktů z bylin obsahuje výrobek Lepicol plus+, který je nabízen buď ve formě prášku nebo kapslí. Vyskytují s v něm enzymy a tři botanické složky:

 • Proteáza (z ananasu)
 • Bromelain (z ananasu)
 • Papain (z papaye)
 • Betain HCl (z řepy)
 • Extrakt kořene zázvoru
 • Lístky máty peprné
 • Fenyklové semínko

PrebiotikaPrebiotika

Inulín je prebiotická vláknina, jedná se o extrakt z kořene čekanky. Inulín není rozkládán v těle - je fermentován bakteriemi ve střevech.

Doplněk stravy
Lepicol a Lepicol plus+